2 A new life


Solstrålar värmer mitt ansikte…
09/02/2009, 10:03
Filed under: Allmänt, tankar

Imorse vaknade jag av att solen lyste in i sovrummet och värmde mitt ansikte. Vaknade pigg och har faktiskt sovit riktigt bra inatt, kanske var det för att barnen var hemma igen 🙂
Igår kände jag mig riktigt risig, rösten var tillbaka men huvudet dunkade och jag hade riktigt ont i bihålerna. Idag känner jag mig mycket piggare. Har varken ont i huvudet eller så mycket hosta, så nu vänder det!

Idag är det några minusgrader och strålande sol ute, det är ju en underbar start på en spännande vecka. Nackdelen med solen, om man nu kan säga så, är att jag såg hur dammit och skitit det var här hemma. Så idag ska jag starta lite försiktigt med lite städning, vill inte förstöra min återhämtning genom att tokstäda.


Kommentera so far
Lämna en kommentar



Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s



%d bloggare gillar detta: